Nasze TOP 11 seriale dla dzieci na Netflix

Nasze TOP 11 seriale dla dzieci na Netflix

Nie mamy telewizji

Telewizor – tak, ale podłączony jako monitor do komputera stacjonarnego. Mamy kolekcję filmów na DVD, która powoli się rozrasta, ale nowości i seriali szukamy w internecie.

Na YouTube nigdy nie wiadomo co się wyświetli, bo co z tego, że film opisany jako bajka, jeśli mógł coś właściciel kanału przemycić w treści? Np. mordujące się zwierzątka, albo księżniczkę erotomankę. Wszystko jest możliwe, zwłaszcza klikając na polecane filmiki… Dlatego bardzo dziwi mnie fakt, że tak wielu rodziców zostawia dzieci sam na sam z YouTube. Czy to w podróży, czy poczekalni, czy podczas pobytu w szpitalu.

Bajki online

Oczywiste jest, że czasem potrzebujemy żeby dziecko zajęło się na chwilę ekranem, czy to telewizora, czy tabletu lub smartfona. Dlatego dbajmy o to co ogląda.

Na YouTube dziecko może trafić w nieprzeznaczone dla dzieci filmiki w menu polecanych. Dodatkowo włączają się różne reklamy, też często nie dla dzieci.

W internecie można włączyć różne strony, gdzie są bajki online. Jednak ilość pornograficznych pop-upów i ads-on jest po prostu zatrważająca.

Nawet na cda przed bajkami jest często reklama filmu jak się mordują. W pierwszych dwóch sekundach już pokazane, żeby rodzic nawet nie zdążył schować ekranu.

Netflix

Dlatego właśnie tak uwielbiam Netflix. Oglądamy go w domu na telewizorze i wszędzie indziej, kiedy mamy ochotę (lub potrzebę: “Pola nie śpij! jeszcze tylko 5 km do domu!”) w aplikacji na telefonie.

Oczywiście są tam też filmy i seriale zupełnie nie dla dzieci, ale zawsze możecie wejść na dedykowane konto dla dzieci. Wtedy wszystko co się wyświetla, jest tylko przeznaczone dla małych widzów.

Seriale dla dzieci Netflix

Jakie seriale dla dzieci polecamy na Netflix?

Puffin Rock

Przyjemna grafika bajki o maskonurach pozwala poznać różne ciekawe zwięrzeta i ich przygody. Spokojna bajka najlepiej pasująca dzieciom w wieku 2-4 lata.

puffin rock netflix seriale dla dzieci

Magiczny autobus znów rusza w trasę

Pełen przygód i ciekawostek z nauk ścisłych serial dla dzieci w wieku ponad 3 lata. Nie wiem ile są w stanie zapamiętać, ale wkręceni są zawsze na maksa.

magiczny autobus znow rusza w trase netflix seriale dla dzieci

Garderoba Julie

Serial muzyczny o przygotowaniu musicalu przez pacynkowe dzieciaki pod okiem słynnej Julie Andrews. Dużo ciekawej wiedzy o muzyce i przedstawieniach przedstawione w ciekawy sposób. Dla dzieci co najmniej od 3 lat.

garderoba julie netflix seriale dla dzieci

Dora poznaje świat

Dorę już znam od jakiegoś czasu, ale od kiedy pojawił się pierwszy oryginalny sezon na Netflix, moje dzieciaki załapały bakcyla. I rzeczywiście odpowiadają postaciom w telewizorze i biorą udział w przygodzie. Powtarzają słówka po angielsku, a na koniec opowiadają, co im się najbardziej podobało.

dora poznaje świat netflix seriale dla dzieci

Bal słówek

Bajka dla najmłodszych dzieci, Pola lubiła ją oglądać jak miała około 2-3 latka.

bal słówek netflix seriale dla dzieci

Tygrysek Daniel

Spokojna bajka dla dzieci przedszkolnych o Tygrysku i jego przyjaciołach.

tygrysek daniel netflix

Pidżamersi

Wprowadzenie małych dzieciaków w świat superbohaterów i złoczyńców, wszystko podane w śmiesznej i niestrasznej formie. Moi uwielbiają.

pidżamersi netflix

TRU i tęczowe królestwo

Bajka o dziewczynce i jej kocie, mocno abstrakcyjny świat fantazji. Lubią czasem obejrzeć.

tru i tęczowe królestwo netflix

Kazoops!

Chłopiec i jego świnka starają się odpowiedzieć na nurtujące ich problemy dnia codziennego. Miła rodzinna bajka.

kazoops! netflix dla dzieci

Małe królestwo Bena i Holly

Humor trochę zbliżony do tego ze Świnki Peppy (która też jest na Netflix). Przygody wróżki krówewny Holly i jej kolegi elfa Bena. Biedronka to jakby pies o imieniu Gaston.

ben i holly netflix

Peg plus kot

Oj na tą bajkę była dłuuuga faza. Jakoś mieli wtedy 4 i 2,5. Pokonywanie różnych problemów i nauka liczenia.

peg plus kot netflix dla dzieci

 

Macie Netflix? Coś polecacie? Dajcie znać w komentarzach pod spodem.

A już za chwilę wrzucę polecane przeze mnie filmy dokumentalne. Dla matek do relaksu <3

 

Podoba Ci się ten post?

 2 thoughts on “Nasze TOP 11 seriale dla dzieci na Netflix”

  • Netflix u nas rządzi. Lista ulubionych pozycji 4-latki jest dość długa… kocha “Psi Patrol”, “Kasia i Mim-mim”, “Umi zoomi” czy “Klinika dla pluszaków”. Chętnie też wraca do Peppy, ale tu staram się, żeby zawsze oglądała po angielsku. Prosty sposób na naukę języka, łatwe słownictwo, wyraźna dykcja itp.
    Czasem oglądamy też filmy pełnometrażowe, ale zawsze wspólnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.